Home
Informatie, bestuur
Nieuws
Jeugdschaak
Wedstrijden teams
Interne competitie
De analyse van Kees
Reageren op analyse
partijmoment/analyse
Toernooien
Partijen
Foto's
Agenda
Contact
Archief


 

 

 

Maarten van Haaften wint eerste editie De Nieuwe Doelen Open

 

Het was een lang gekoesterde wens van Gordon Rijkers: een schaakavondje waar meer ruimte was voor het sociale aspect. Geen welhaast gewijde stilte, maar gepraat en gelach tijdens de partijen, met een muziekje op de achtergrond. Op woensdag 3 april was het dan zover. Dertien clubschakers en drie huisschakers trotseerden regen en hagel en meldden zich in de fraaie eetzaal van hotel De Nieuwe Doelen. Onder de deelnemers waren Raymond van de Ven en Teshuwah Rijkers, die al een tijd niet meer op de club zijn geweest. De drie huisschakers speelden een partij zonder klok tegen Gordon, Adriaan en Teshuwah, de andere tien deelnemers speelden een vijfrondig rapidtoernooi.

Marcel begon blakend van het zelfvertrouwen aan het toernooi, maar een lange rokade (drie nullen op rij) maakte duidelijk dat hij zijn dag niet had. Raymond speelde in de eerste ronde knap remise tegen Maarten van Haaften. Paul en ik schoten uit de startblokken met twee uit twee en mochten in de derde ronde tegen elkaar. Paul won eenvoudig toen ik in een Konings-Indische aanval verzuimde mijn pion naar e4 te spelen en hij daar een zwarte pion neerplantte. In de vierde ronde mocht ik tegen Maarten van Haaften. Die houdt net als ik van aanvallend spel. Ik had me voorgenomen hem in slaap te sussen met een Russische opening, maar na

1.       e4 –e5

2.       Pf3-Pf6

3.       Lc4-Pc6

4.       Pc3-Pxe4

5.       Lxf7+-Kxf7

6.       Pxe4-d5

7.       Peg5+-Kg8

was het toch weer een vrolijke chaos op het bord. Maarten maakte gebruik van een matdreiging over de diagonaal g8-a2 om enkele zetten lang afwisselend zijn paard en zijn loper in de aanbieding te doen, tot ze allebei aangevallen stonden en ik er eentje kon nemen. Hij zette zijn overgebleven stukken zo actief neer, dat ik zetherhaling eigenlijk niet meer uit de weg kon gaan. Toen ik dat (met nog 27 seconden op de klok) wel deed, werd ik pardoes mat gezet. In de laatste ronde mocht Maarten, die 3,5 punt had, tegen Paul Koster, die 4 uit 4 had. Maarten wist het duel in zijn voorbeeld te beslissen en werd zo de eerste winnaar van dit toernooi. Willem van Sluis eindigde net als Paul op 4 punten, maar werd derde, ik denk op weerstandspunten. Na het toernooi bleef het nog lang gezellig.

De komende weken zal de opzet waarschijnlijk iets anders zijn, met partijen van 1 uur per persoon of drie rapidpotjes tegen dezelfde tegenstander. Er zal dan een bijdrage van 1 euro worden gevraagd. Komt allen, deze woensdag!

 

Arjan van Tuijl

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Eindstand Open snelschaakkampioenschap van Middelburg 1-3-2019:

 

 

 

 

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Eindstand Open snelschaakkampioenschap van Middelburg d.d. 2 maart 2018

 

 

PosNaamPrtWRVScoreSRWrstSBgr
1Hekhuis J11101010,5-1-162,0058,25
2Vermue A118128,51265,5046,75
3Henderikse B117228,01165,5039,50
4Wolf de J116327,51167,5040,00
5Westerweele H116146,51-164,5033,00
6Nellen M116146,5-1-167,0033,00
7Westerweele M116146,51163,0025,75
8Koster P115065,0-1-260,0021,50
9Kogeler A115065,0-1-259,5015,50
10Schoor C115065,0-1-250,5016,50
11Jonkheer A114074,01258,0014,50
12Tuijl v A113173,5-1-160,5011,25
13Ven van de R113173,51160,0013,25
14Boer de T111553,5-1-156,0014,00
15Christiaanse G112273,0-1152,5010,00
16Boone J111191,51256,006,75

 

  

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Artikel in de PZC van zaterdag 27 januari 2018.

20 jaar deelname schaaktoernooi in Wijk aan Zee door onze Dick Wolters

  

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Eindstand Open snelschaakkampioenschap Middelburg, 3-3-2017

 

PosNaamPrtWRVScoreSRRtgTPRBRtg
1Hekhuis J1110011011218322432169
2Bosters R11100110-1-1210222092068
3Westerweele H1180381-1200719902007
4Meulblok W118038-1-1193119851902
5Alders R116146,511196219131975
6Wolf de K1160561-1192118291952
7Vermue A116056-1-2173118621682
8Koster P116056-11172016791734
9Jonkheer A116056-11158017031532
10Steijn R115155,512179317621804
11Nellen M115155,5-1-1175117151764
12Kogeler A115155,5-1-1171717271715
13Schoor C115155,5-1-1169316871695
14Hollander den G115155,511145415411422
15Westerweele M11425511172517381723
16Bock de M114255-1-2155915671559
17Tuijl v A115065-1-1155515701550
18Boer de T11506511148615071478
19Broekhoven M114164,5-1-2153516111512
20Weel v d A11407412173514931832
21Rijkers G11407411151714991530
22Bothman M113173,5-1-1147014011500
23Rijkers T111010112121111421230
24Jacobse A111010111110010771100

 

 

 

 

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

SCHAAKVERENIGING

MIDDELBURG

 

  

Vrijdag 3 maart 2017

 

Organiseert Schaakvereniging Middelburg het

 

OPEN KAMPIOENSCHAP

 

SNELSCHAKEN

 

VAN MIDDELBURG

 

 

Speelzaal:                   Wijkpost Bastion                             

                                    Bastion 40

                                    4331 TH Middelburg

                                    (Tel. 06-26086424)

 

Aanvang:                    20.15 uur.     

 

Opzet:                         11 ronden “Zwitsers”.

 

Speeltempo:                7 minuten p.p.p.p.

 

Prijzen:                       1e prijs             € 30,-

                                   2e                     € 20,-

                                   3e                     € 10,-

                                   1e t/m 18 jr.:      € 10,-                          

 

 

Inschrijfgeld:  Jeugd (t/m 18 jaar): € 2,-       

                      Senioren: € 3,-                   

 

Aanmelden:                vooraf bij:       Jeroen Frijhoff

                                                           Tel. 0858769131 of 06-44902413

                                                           e-mail: jeroen.schaken@outlook.com

                                   of op vrijdag 3 maart tot 20.00 uur aan de speelzaal.

 

 

Met vriendelijke groet,

 

Namens de Schaakvereniging Middelburg,

Maarten Westerweele, secretaris.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

          25e Schaakvoetbaltoernooi Middelburg 29 mei 016

 

 Eindstand:

 

1. Black Sheep

2. HWP Sas van Gent

3. Goes

4. Middelburg

 

Foto's

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  

 Eindstand PKS 2016:

 

plaatsNaamscoreWPSBPSratingTPRW-We 
1.Grochal, Joey          6.529.526.7525.522102368+0.88 
2.Tiggelman, René        5.529.521.5022.522492192-0.29 
3.Nieuwenhuijse, Louis   5.028.518.0019.520122030+0.43 
   Nellen, Marcel         5.025.013.0019.017421937+1.79 
5.Van Haaften, Maarten   4.530.015.7522.019181972+0.64 
6.Hotwani, Rahul         4.022.59.50 14.017051673-0.17-1900
   Lauer, Ronald          4.028.514.0016.016541811+1.26-1700
   Snethorst, Ben         4.026.014.0015.013481742+2.7850+
9.Koster, Paul           3.527.09.75 13.517541736-0.27 
   De Feijter, Niels      3.521.06.75 10.516631649-0.13 
   De Feijter, David      3.520.59.50 12.016611687+0.28 
12.Steijn, Sjaak          3.025.59.00 14.518281651-1.39 
   Vermue, Albert         3.025.07.75 13.517531658-0.89 
   Schoor, Carl           3.024.08.75 13.017491627-1.15 
   De Bock, Martin        3.024.07.00 13.515901631+0.20 
16.Westerweele, Maarten   2.522.04.25  9.517351479-1.23 
   Krijger, Martin        2.519.56.25 11.017001557-1.11 
   De Jong, Eliza         2.524.04.25 11.513351458+0.66 
19.Baeten, William        2.020.02.25  8.51541981 -1.08 
   Jonkheer, Alex         2.018.02.50  8.015061264-1.21 

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 Eindstand Open snelschaakkampioenschap Middelburg, 26-2-2016

 

PosNaamPrtWRVScore
1Jeroen Hekhuis11101010,5
2Roeland Alders11100110,0
3Henrik Westerweele118038,0
4Maarten Westerweele118038,0
5Sjaak Steijn115336,5
6Raymond van de Ven116146,5
7Carl Schoor116056,0
8Paul Koster116056,0
9Arjan van Tuijl116056,0
10Marijn van Broekhoven116056,0
11Maarten Kalsbeek116056,0
12Aard Kögeler115155,5
13Ben Snethorst115155,5
14Ad van Weel115065,0
15Maarten van Haaften114164,5
16Alex Jonheer114164,5
17Marcel Nellen114074,0
18Gerard Poortvliet113264,0
19Ronald Lauer113083,0
20Tjitte de Boer111282,0
21Jeroen Frijhoff111282,0
22Teshuwah Rijkers111191,5

 

 

 

 

 

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Schaakvoetbal Middelburg 1 juni 2015

 

 

Eindstand 1e jeugd schaakvoetbaltoernooi

 

  matchpunten
1Landau Axel12
2Souburg 17
3Souburg 24
4Middelburg1

 

Landau Axel

 

 Souburg

 

Souburg

 

Middelburg

 

 

 

 Eindstand 24e schaakvoetbaltoernooi

 

  matchpunten
1HWP (Sas van Gent)17
2Black Sheep (Tilburg)16
3De Pion (Roosendaal)12
4Goes7
5Souburg6
6Middelburg2

 

Organisator Jeroen overhandigt 1e prijs aan HWP captain Maarten Rademakers

 

Teamfoto Black Sheep

 

Grootmeester Loek van Wely

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Open snelschaakkampioenschap Middelburg: eindstand

 

PosNaamPrtWRVScoreSRRtgTPRBRtg
1Tiggelman R1192010,0-1-1227723072280
2Hekhuis J119119,511209921712084
3Bosters R118309,5-1-1207121592050
4Alders R117228,012195919621951
5Westerweele M105146,501178217751781
6Schoor C105056,001178317001808
7Wolters D105056,00-1166317301641
8Nellen M105056,00-1166217111646
9Steijn R104155,501178816951817
10Boer T103345,50-1155016091533
11Tuijl v A104065,00-1160616251603
12Snethorst B103074,001138514921350
13Jonkheer A102083,00-1145714151472
14Geertse H101182,50-1147513751502
15Frijhoff J1000101,001137013081407

 

 

 

  

  

SCHAAKVERENIGING

MIDDELBURG

 

  

Vrijdag 2 januari 2015

 

Organiseert Schaakvereniging Middelburg het

 

OPEN KAMPIOENSCHAP

 

SNELSCHAKEN

 

VAN MIDDELBURG

 

 

Speelzaal:                   Wijkpost Bastion                             

                                    Bastion 40

                                    4331 TH Middelburg

                                    (Tel. 06-26086424)

 

Aanvang:                    20.15 uur.     

 

Opzet:                         11 ronden “Zwitsers”.

 

Speeltempo:                5 minuten p.p.p.p.

 

Prijzen:                       1e prijs             € 30,-

                                   2e                     € 20,-

                                   3e                     € 10,-

                                   1e t/m 18 jr:      € 10,-                          

 

 

Inschrijfgeld: Jeugd(t/m 18 jaar): € 2,- Senioren: € 3,-                   

 

Aanmelden:                vooraf bij:       Jeroen Frijhoff

                                                           Tel. 06-21302434

                                                           e-mail: frijhoff2011@hotmail.com

                                   of op vrijdag 2 januari tot 20.00 uur aan de speelzaal.

 

 

Met vriendelijke groet,

 

Namens de Schaakvereniging Middelburg,

Maarten Westerweele, secretaris.

 

 _____________________________________________________________________

 

 

Na de jaarvergadering afgelopen vrijdag 19 september,  
die vlot en goed geleid werd door voorzitster Marjo,   
en waarin Maarten Westerweele onder luid applaus tot erelid werd benoemd,
was er ruim de tijd voor een snelschaaktoernooitje.   
Onze nieuwe ‘vluggerkampioen’ Hamayon Afzali won met een 100%-score! 
        
 Eindstand:      
        
 1.H. Afzali7 uit 7    
 2.M. Westerweele6    
 3.A. Jonkheer4    
  J. Kerssemakers4    
 5.P. Koster2    
  M. van Kalsbeek2    
  M. Nellen2    
 8.T. de Boer1    
        

 

 

 

 

 

 

 

SCHAAKVERENIGING

MIDDELBURG

 

  

Vrijdag 26 februari 2016

 

Organiseert Schaakvereniging Middelburg het

 

OPEN KAMPIOENSCHAP

 

SNELSCHAKEN

 

VAN MIDDELBURG

 

 

Speelzaal:                   Wijkpost Bastion                             

                                    Bastion 40

                                    4331 TH Middelburg

                                    (Tel. 06-26086424)

 

Aanvang:                    20.15 uur.     

 

Opzet:                         11 ronden “Zwitsers”.

 

Speeltempo:                5 minuten p.p.p.p.

 

Prijzen:                       1e prijs             € 30,-

                                     2e                     € 20,-

                                     3e                     € 10,-

                                     1e t/m 18 jr:      € 10,-                          

 

 

Inschrijfgeld: Jeugd(t/m 18 jaar): € 2,- Senioren: € 3,-                   

 

Aanmelden:                vooraf bij:       Jeroen Frijhoff

                                                           Tel. 0118- 76 90 65

                                                           e-mail: frijhoff2011@hotmail.com

                                   of op vrijdag 26 februari tot 20.00 uur aan de speelzaal.

 

 

Met vriendelijke groet,

 

Namens de Schaakvereniging Middelburg,

Maarten Westerweele, secretaris.

 

 

  

 

 

 

SV Middelburg